NA KONTAKTONI
EN
Rritja e lëndës së parë plastike dhe kufizimi i fuqisë elektrike
Data e Postimit: 2021-10-18 Vizitë:11

Vitin e kaluar, qeveria kineze ka njoftuar zyrtarisht se Kina synon të arrijë kulmin e emetimeve para vitit 2030 dhe të arrijë neutralitetin e karbonit përpara vitit 2060, që do të thotë se Kina ka vetëm 30 vjet për shkurtime të vazhdueshme dhe të shpejta të emetimeve. Për të ndërtuar një komunitet të fatit të përbashkët, populli kinez duhet të punojë shumë dhe të bëjë përparim të paparë.
Për t'i kryer premtimin botës se Kina do të arrijë kulmin e emetimeve në vitin 2030 dhe neutralitetin e karbonit në vitin 2060, qeveritë lokale kineze kanë ndërmarrë veprime të rrepta ndonjëherë për të reduktuar çlirimin e CO2 dhe konsumin e energjisë duke kufizuar furnizimin me energji elektrike.
Disa zona furnizojnë 5 ditë dhe ndalojnë 2 ditë në javë, disa furnizojnë 3 dhe ndalojnë 4 ditë, disa madje furnizojnë vetëm 2 ditë, por ndalojnë 5 ditë.

Këto veprime do të rezultojnë në një rritje të tmerrshme të të gjitha kostove, nga lëndët e para te materialet e paketimit, nga kostoja e punës deri te kostot e funksionimit të porteve. Kompania jonë ka qenë e përkushtuar t'u ofrojë klientëve produkte me cilësi të lartë dhe shërbim të zhytur në mendime. Para kësaj, ne kemi bërë çdo përpjekje për të zbutur ndikimet e çështjeve si rritja e kostove të lëndëve të para dhe luhatjet e kursit të këmbimit dhe për të shmangur rritjen e çmimeve

Tel / WhatsApp / WeChat:

+86 - 152 6771 2909 (Whatsapp/WeChat)

Email:

[email mbrojtur]

Adresa:

NO.10 BLDG, Caihong Witpark, Longgang, Wenzhou, Zhejiang, Kinë (kontinent)

Produkte

Rreth Nesh

Sherbimet

Powered By
Powered By Powered By
Na ndiqni
E drejta e autorit © 2021 Wenzhou Zili Plastic Clip Chain Co., Ltd
BALLINA
PRODUKTE
E-Mail
KONTAKT